لپ تاپ استوک چیست
لپ تاپ استوک چیست ؟ مزایا خرید لپ تاپ استوک چیست ؟

لپ تاپ استوک چیست ؟ مزایا خرید لپ تاپ استوک چیست ؟

لپ تاپ استوک چیست ؟ استوک در زبان انگلیسی به معنی ذخیره شده و در انبار گفته میشود اما در داخل کشور کالاهای استوک را کالاهای دست دوم می شناسند. اما در مورد کالاهایی مثل لپتاپ قضیه یکم فرق می کند . در فروشگاه های زنجیره ای اروپایی و آمریکایی مشتریان می توانند کالاهای خریداری شده را به مدت یکماه بدون هیچ دلیل و مشکلی مرجوع کنند و تمام پول خود را دریافت کنند . کالاهای برگشتی بدلیل اینکه کارتن آنها باز شده و بعلت قانون مشتری مداری بالایی که در این کشورها وجود دارد ، امکان برگشت برگشت کالا به فروشگاه وجود ندارد و مستقیماً به انبار فرستاده میشوند.

چرا لپ تاپ های استوک ارزان قیمت هستند ؟

در انبار شرکت های بزرگ لپ تاپ هایی هستند که در انبار می مانند و بفروش نمی رسند و به ازای هر سال ۳۳ درصد از ارزش آنها کم می شود که در نتیجه بعد از ۳ سال ۹۹ درصد از ارزش کالا کاسته میشود. این گونه لپ تاپ ها با قیمت بسیار پایین به دیگر کشورها از قبیل ایران فروخته می شوند که ممکن است در حد آکبند باشند .

لپ تاپ های ریفربیش Refurbished

لپ تاپ های ریفربیش یا لپ تاپ های ریفر به لپ تاپ هایی گفته می شود که در کشورهای اروپایی و آمریکایی جهت معرفی در نمایشگاه و ویترین نمایندگی های رسمی عرضه میشوند ، این لپ تاپ ها نیز به کارخانه برگشت خورده و با برچسپ ریفربیش به فروش می رسند . لپ تاپ های ریفر لپ تاپ های قابل اطمینانی هستند چون قبل از عرضه در نمایشگاه چندین بار تست می شود و بسیار مطمئن تر از لپ تاپ های نو هستند.

گرید بندی لپ تاپ های استوک

لپ تاپ ها پس از انبار شدن درجه بندی شده و در گریدهای A،B،C،D بفروش می رسند. گرید A کالاهایی با ظاهری بسیار تمیز و کم کارکرد و در بعضی مواقع بدون کارکرد ، معمولا فاقد خط و خش یا خط و خش های بسیار ریز هستند که بسیار مشابه کالای نو میباشند. گرید B مانند کالاهای گرید A از نظر کارایی و عملکرد هیچ مشکلی ندارند ولی خط و خش های آن به نسبت بیشتر است . لپ تاپ های گرید B از نظر قیمتی بسیار مقرون به صرفه تر از گرید A هستند

لپ تاپ های استوک در فروشگاه آی تی رایان

تمام سعی ما در اینجا این است که لپ تاپ های گرید A را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. ضمن اینکه دوستان می توانند قبل از خرید لپ تاپ ، تصاویر واقعی لپ تاپ را از طریق پشتیبانی ببینند ، تا در صورت تایید برای آنها ارسال شود.

این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید :